Obě moje děti ve školce pravidelně vybírali k recitaci na vítání nových občánků. Vždycky dostaly domů básničku, kterou se rychle naučily, a pak ji na začátku obřadu přednesly miminkům, maminkám, tatínkům a dalším hrdým příbuzným. A protože mi přišlo, že se tam recituje pokaždý to samý, domluvili jsme se s paní učitelkou, že zkusím pro tuhle příležitost napsat úplně nový básničky.
(Pokračování textu…)Vhrstiho zbytečnosti

Ptáte se mě: Budeš ještě někdy kreslit ilustrované zbytečnosti?
Ptáte se mě: Budeš zase kreslit šneky?
Ptáte se mě: Budeš ještě psát básničky?
Ptáte se mě: Budeš zase posílat newsletter?
Ano, zase budu posílat newsletter. Pojmenoval jsem ho VHRSTIHO ZBYTEČNOSTI a bude to takový malý e-mailový časopis. A budu do něj kreslit nové ilustrované zbytečnosti, nové šneky, básničky a vždycky i něco navíc. Úplně zadarmo jednou za dva týdny ve vašem e-mailu.
Rok 2024: Co jsem dělal a už (asi) dělat nebudu

Když se ohlédnu za svým tvůrčím rokem 2024, nacházím pár zajímavých věcí. A taky hodně těch, které už asi nikdy dělat nebudu. Tak se na to pojďme podívat: (Pokračování textu…)
Žijem v divné iluzi

Začal červen, čas na nový newsletter. (Ano, každý, kdo si přihlásí moje novinky e-mailem, dostává ode mě každý měsíc nějaký ten elektronický dopis.)
Co psát tentokrát? Tak snad že jsem se vrátil z dovolené.
Nebojte se, nebudu vám líčit všechny zážitky od moře ani se chlubit fotkami zapadajícího slunce a hrajících si dětí. Snad můžu napsat jen, že to bylo náročné. Moje psychické rozpoložení se pohybovalo od totálních propadů a depresí až k dlouho nepoznané euforii. To když si na tu neskutečnou párty na dvou lodích plujících těsně vedle sebe přišli zatancovat i delfíni. Nepopsatelné. Nepřenositelné. (Pokračování textu…)
Že prý se cítí

Zemřel Norbert Lichý. Je mi to moc líto, měl jsem ho rád. Hlavně jako člověka, který skvěle načetl spoustu dobrých audioknih. A když někoho necháte číst vám do ucha před spaním, tak to už si vytvoříte sakra silné pouto. Doufám, že měl pan Lichý i smysl pro humor a tahle moje starší básnička by ho snad neurazila a třeba by se nad ní i lehce pousmál. Opravdu mě mrzí, že už tahle rýmovačka není a nebude aktuální.

