Na největším českém festivalu fanoušků sci-fi, fantasy, komiksů a her jsem se před rokem ocitl vlastně náhodou. Oslovil mě časopis ABC, abych tam pro ně kreslil superhrdiny. A myslím, že mi za zády tehdy prošlo fakt všech 20 000 návštěvníků a mnoho z nich i víckrát.

Letos jsem se na Comic-Conu ocitl podruhé, a to už žádná náhoda nebyla. A nebyl jsem tam za časopis, ale za sebe. Vedl jsem 2 workshopy, účastnil se panelové diskuze s českými komiksáři, prodával jsem svoje obrázky – originální kresby, umělecké tisky a pohlednice. Návštěvníci si u mě mohli přirozeně pořídit i knížky, komiksy a DVD.

Vzpomínám, jak jsem kdysi dávno vzal svých prvních pár obrázků na nějaký festival a vyložil je tam na stůl. A vzpomínám, jak neskutečně nervózní jsem z toho byl. Ač se ze mě od té doby žádný skvělý prodejce nestal, aspoň už neodrazuju potencionální zákazníky svým vystresovaným výrazem.

Letos jsem byl nejvíc ve stresu pár týdnů před Comic-Conem. Musel jsem totiž před akcí velkou spoustu věcí stihnout a nakreslit. Samotný festival už byla pohodička za odměnu.

A tak jsem něco prodal a něco dokonce vyprodal. Ale nezoufejte, spousta artefaktů mi z Comic-Conu ještě zbyla. Vy všichni, kdo jste na tuhle obří akci nedorazili, máte možnost si prohlídnout a třeba i pořídit pár originálních kreseb a obrázků jenom pro sebe. Nebo jako originální dárek pro někoho výjimečného. Když vás nějaký obrázek osloví, neváhejte a napište mi.

P.S. Na Comic-Conu jsme kromě jiného diskutovali i naprosto zásadní otázku: Je lepší být upírem nebo vlkodlakem? Pro co byste se rozhodli Vy?


Kolorované kresby Bílé paní na hlídání na ručním papíru A4.

Kolorovaná kresba užitečného Spider-Mana na ručním papíru A4.

Dvoubarevná kresba jedné topless holky na ručním papíru A4.

Originální černobílé kresby hezkých slečen 235 x 335 mm.

Serigrafie “Zimní procházka” 235 x 335 mm.

Umělecké tisky pro děti i pro dospělé 250 x 340 mm.