Když mladý brněnský ilustrátor známý pod nickem Slakinglizard přemýšlel nad nějakým smysluplným výtvarným projektem, přemluvila ho kamarádka, že zajímavější než portréty žen a dívek budou malby jejich genitálií. Zkusil tenhle ujetý nápad konzultovat na sociálních sítích, načež se dočkal spousty nevyžádaných sexuologických diagnóz a morálních odsudků (většinou od mužů), ale taky prvních fotek dámských intimních partií, které mu ženy ochotně posílaly, aby ho podpořily.

A tak začal projekt 69 vagín. Během sedmi let vytříbil autor techniku od prvních pokusů a hledání stylu k suverénní až rutinně zvládnuté malbě. Počet ztvárněných vagín (ano, i autor ví, že to není anatomicky správné označení) se skoro zdvojnásobil a kromě nádherné knížky se příznivci dočkali i kalendáře, nášivek, samolepek, komiksu a dokonce i prostorových objektů!

Na knížku sháněl Slakinglizard peníze těžce. Zkoušel oslovolat sponzory, třeba zastoupení automobilky Renault (hádejte proč), ale bez úspěchu. Nakonec vybral od jednotlivých dárců a příznivců bezmála čtvrt milionu!

Hlavní předností knížky však není precizní zpracování, ale humor a nadhled. Každá malba je založená na vtipném originálním nápadu, k některým z nich si můžete přečíst celý příběh. Je to oslava krásy, přirozenosti a radosti. Slovy autora „je to snaha snížit míru pohoršení z lidské nahoty a zmírnit její démonizování. Chci přesvědčit každého odpůrce pohlaví, že ženské přirození je krásné, nikoliv ošklivě pomačkané hudrovadlo. A v neposlední řadě bych rád pobavil publikum groteskními ilustracemi.“

Ani já nebudu knížku před návštěvami schovávat. Pro krásné vagíny najdu patřičně důstojné místo ve své knihovně v obývacím pokoji. Nechť se každý příchozí může přesvědčit, že co Pánbůh stvořil, stvořil opravdu dokonale.