Před pár dny jsem tady psal, že raději než penězi přispívám na charitativní projekty tím, že jim něco hezkého nakreslím. Včera jsem našel ve schránce zrovna něco takového – stolní kalendář spolku OBRAZ – Obránci zvířat, do kterého jsem přispěl rozvernou ilustrací. Kalendář vám pošlou, pokud do konce roku přispějete na jejich činnost. Spolek se snaží zejména o zákaz kožešinových farem a množíren psů, ale myslí třeba i na pejsky zapomenuté v horkem rozpálených autech.

Když mě oslovili, abych do kalendáře něco nakreslil, bránil jsem se. Argumentoval jsem, že můj příspěvek bude asi jiný než všechny ostatní. Ubezpečili mě, že to vůbec nevadí, a dali mi úplně volnou ruku. Prý to bude příjemné odlehčení, které uživatelé jistě uvítají. Takže teď moje kráva děsící se své váhy pomáhá spolu s obrázky od několika desítek dalších ilustrátorů v moc hezkém stolním kalendáři všem zvířatům, které to opravdu potřebují.

P.S. Stránky kalendáře a obrázků se otáčí zvlášť, takže si můžete sami vybrat, na jakou ilustraci se daný týden budete dívat.

P.P.S. Jsem ostuda. Z kolegů v kalendáři jsem dosud neznal skoro nikoho. Měl bych začít mladé talentované ilustrátory aspoň trochu sledovat…

kalendar2_pxlr

vhrsti_vazena