Až 500 novorozeňat je u nás každý rok odloženo nebo odebráno matce hned po porodu. Tyhle děti pak jen těžko hledají odpovědi na ty úplně nejbanálnější otázky: Jak jsem přišel na svět? Jak jsem vypadal? Kdo se o mě staral? Měl mě vůbec někdo rád?

Jako přecitlivělého tátu dvou malých dětí mě to dojímá k slzám.

V nadačním fondu LA VIDA LOCA vymysleli projekt Život v kufříku, díky němuž každé takové dítě dostane do života obyčejný dětský kufřík plný věcí, které mu připomenou, že nikdy nebylo tak úplně samo, že tu vždycky byl někdo, komu na něm záleželo. První hračka, dudlík, ručně pletená čepička a další předměty, ze kterých si člověk bude moci poskládat svůj příběh.

Jak tady sedím a píšu to, vedle mě spinká osmidenní Jáchym…

Ale nemusíme se jen dojímat, můžeme všichni něco dělat. Zjistěte si, jak můžete pomoct, přímo na stránkách LA VIDA LOCA.

Můj milý klient Jan Tejnor se s přáteli rozhodl, že pro Život v kufříku absolvují jeden z nejslavnějších závodů v běhu na lyžích na světě – švédský Vasaloppet. Během přípravy zpropagují kufříky a vyberou od sponzorů nějaké peníze.

Role trenéra skupinky amatérských závodníků se nadšeně ujal ultramaratonec Miloš Škorpil. Za občasného kreslíře propagačních ilustrací si vybrali mě.

Tohle je první obrázek o tom, jak se v kufříku sešlo pár kamarádů říkajících si Honza, Sova, Parašutista, Letuška a Hasič, a jak se pustili do tréninku.

Teď se chystám na druhý obrázek: Někdo trénuje v zahraničí, někdo v posilovně, jiný už voskuje lyže, jeden z nich už tam bohužel nebude…

Jsem rád, že můžu pomoct aspoň takhle.