Dostal jsem teď na jaře v rychlém sledu dvě hezké zakázky od zubařů. Že budu kreslit plakát na osvětovou akci pro děti, vymyslel kamarád Vítek. Dokonce mě kvůli tomu pozval na zasedání Oblastní stomatologické komory, což je pro člověka s panickou hrůzou ze zubařů opravdu vypečená noční můra. V místnosti plné stomatologů bych pochopitelně slíbil cokoliv. Naštěstí chtěli jen plakát. A pak taky abych se sám celé akce aktivně zúčastnil.

Na plakát jsem nakreslil malou čarodějku letící na tubě zubní pasty s kartáčkem vraženým za stuhou klobouku. A tak to i zůstalo, přestože mi profíci vysvětlovali, že pasta nic nečistí, že důležitá věc je právě ten kartáček, a jestli by si teda čarodějka nemohla přesednout… No, nemohla. Za kartáčkem by tak pěkná pastová stopa nezůstávala.

Na samotné akci v plzeňském Depu 2015 jsem pak dostal flipchart a kreslil jsem dětem obrázky na přání. A nejen dětem. Oni i dospělí jsou někdy jako děti…

Druhá zubařská zakázka přišla hned vzápětí. Obrázek ke Dni otevřených úst na jedné soukromé stomatologické klinice měl vyjadřovat péči, jakou si vaše zuby zaslouží a jakou právě u nich dostanete. A tak jsme začali horečnatě vymýšlet, o co všechno budou malí zubaříčci v té velké papule pečovat. Jo, dokonce tam byla velká automíchačka, kterou jsem nakonec zrušil, protože se mi jí nechtělo kreslit, a protože by na sebe v celkové kompozici poutala příliš pozornosti.

Ta zlatošedá barevnost byl požadavek klienta a mně se to docela líbilo.

A Toma Cruise jste si všimli?