Vzpomene si tady ještě někdo na seriál, ve kterém jsem vám během několika let představil 50 blogů 50 nejrůznějších ilustrátorů ze všech koutů světa? Dneska už blogy nesleduju. Mám Instagram.

I tam mě ovšem pramálo zajímají selfie, fotky jídel a reportáže z rodinných výletů. Můj Instagram, to je samozřejmě nikdy nekončící proud skvělých ilustrátorů a ilustrátorek, kteří mě baví bez ohledu na to, zda jde o renomované úspěšné tvůrce nebo studenty výtvarných škol. Budu vám je představovat pěkně jednoho po druhém. Vykopávám Davem Garbotem.

Z jeho senzačně prostých, převážně černobílých kreseb na vás dýchne čistá bezstarostnost. Jednoduchost života v jeho světě je naprosto odzbrojující, ať už kreslí vymyšlené krajiny s pasoucím se dobytkem, pána pochutnávajícího si se svým psem na dobré kávě nebo medvědy cestující vesmírem. Nejčastěji kreslíř z Portlandu zveřejňuje fotky stránek svého zápisníku s právě položenou fixkou.

Kromě Instagramu najdete Dava Garbota i na Facebooku, Tumblru, Pinterestu, Behance a samozřejmě na jeho vlastních webových stránkách, kde si od něj můžete koupit spoustu krásných věcí.