Když jsem si v únoru vymyslel projekt, kterému jsem z nedostatku invence začal říkat Ilustrované zbytečnosti, byl jsem z něj nadšený. Nečekaná fakta s jednoduchými ilustracemi je něco, co mě baví nejen vymýšlet a kreslit, ale bavilo by mě to i jen jako čtenáře. Ideální spojení! Ohlas na sítích byl však spíš vlažný, každý obrázek měl vždycky jen pár lajků…

Ale nevzdal jsem se. Měl jsem jasnou vizi, že bych z toho chtěl jednou udělat celou knížku. Až jich bude fakt hodně. Tak jsem pokračoval. Kreslil jsem si o žirafách, žralocích a chameleonech, o Einsteinovi, Picassovi, Eskymácích, o vesmíru a podivuhodných vynálezech.

A lajky začaly postupem času přibývat, dokonce i nějaká sdílení a horlivé diskuse pod některými příspěvky.

Pak přišla Renča a řekla, že by to mohly být pěkné plakáty. Do škol, do knihoven, do čekáren, kanceláří a klidně i domů.

No jo! Vždyť já nemusím čekat, až bude “zbytečností” na celou knížku. Na plakát formátu 700 x 500 mm se hezky vejde 24 kusů! Takže jsem pro vás vytisknul 2 plakáty (a za chvíli už budu moct udělat i třetí).

Udělejte si radost, nebo pořiďte hezký dárek vašim dětem, příbuzným, známým, kolegům… Zkrátka všem zvídavým bytostem, které kolem sebe máte. Bacha, Vánoce se nezadržitelně blíží!

Wordless Cartoons

A pak pro vás mám ještě obrázky, které si můžete vytisknout klidně sami. A ani o tom nemusím vědět. Fakt! O co jde?

Už pár let týden co týden nakreslím vtipný obrázek pro všechny, kteří mě podporují aspoň symbolickou finanční částkou. Tihle lidé dostávají moje nejnovější obrázky e-mailem, a zároveň mají přístup do kompletního archivu Wordless Cartoons, jak jsem projekt nazval. Dneska už jsou tam stovky obrázků. A ti, kteří mi posílají aspoň 130 Kč měsíčně, tam mají k dispozici i obrázky v tiskovém rozlišení. Vybrané dílo si můžou stáhnout, nechat vytisknout, zarámovat a udělat tím spoustu radosti nejen na Vánoce.

To ale není všechno. Od 250 Kč měsíčně vidíte v tiskové kvalitě úplně všechny obrázky!

Jaké poklady jsem ještě našel ve skříni?

Obrázky, které jsem si před časem sám nechal vytisknout, a pár neprodaných mi tu ještě zůstalo. A nejsou to tisky ledajaké. Investoval jsem do těch nejkvalitnějších uměleckých tisků deseti inkousty na akvarelovém papíru Hahnemühle Albrecht Dürer. Mám takhle vytištěné ty nejpovedenější kousky z Wordless Cartoons, ale i obrázky pro děti – třeba Krakonoše, Kouzelnou tramvaj a dokonce i Bílou paní na hlídání! Tak si o ně napište, dokud jsou.

To jsem jenom chtěl, abyste na začátku října věděli. ;-)