Na úvod si přiznejme jednu věc: není to nejdůležitější věc na světě, je to jenom knížka. Přesto jsem našel nečekaně mnoho důvodů, proč byste právě vy měli být u toho. A být u toho je překvapivě snadné: stačí podpořit vydání komiksu na Startovači.

 1. Je to první autobiografická kniha v historii českého komiksu! Ve světě je autobiografický žánr obvyklý a oblíbený, přesto si na něj dosud žádný český autor netroufl. Trochu nadneseně tak můžeme říct, že Nejdůležitější věc na světě přepíše české komiksové dějiny. A vyjde díky vám!
 2. Kniha má, zdá se, kvalitu srovnatelnou se světovým komiksem. Jednotlivé příběhy s úspěchem publikovaly i zahraniční magazíny a visely na výstavách v různých evropských městech.
 3. V jedné poměrně útlé knížce (64 stran) najdete 41 příběhů!
 4. Každá komiksová stránka sestává z 24 políček. Celá knížka je tak poskládaná z neuvěřitelných 1272 malinkých obrázků!!!
 5. Je to umění. Ano, nejspíš jsem se opravdu dopustil uměleckého díla – na hranici mezi výtvarným uměním a poezií.
 6. Je to upřímné, emocionálně silné, až dětsky bezprostřední. Málokdo je schopen prozradit o sobě veřejně tolik – obavy, strachy, sny, pochybnosti, vztek… Je to naprosto upřímná, autentická výpověď, s níž se můžete identifikovat. Nebo taky nemusíte.
 7. Je to zábavné. I přes výše zmíněné se vždycky snažím pobavit vtipným podáním a vypointováním jednotlivých příběhů. Nudit se tedy nebudete a občas se třeba i nahlas zasmějete.
 8. Najdete se v tom. Někteří se možná najdou opravdu osobně, třeba moje žena. Vy ostatní se však nepochybně najdete v popsaných situacích – každý o sobě přece někdy pochybuje, bojí se, přemýšlí o svém životě. Málokdo to však nakreslí do komiksu.
 9. Jednotlivé příběhy vycházely černobíle v literárním časopise Plž. Teď poprvé je čtenáři uvidí pohromadě, navíc plnobarevně. A navrch s třináctistránkovým speciálním příběhem Bůh v domě!
 10. Je to moje první komiksová knížka pro dospělé publikum. Pro děti píšu a kreslím rád a zřejmě s tím nikdy nepřestanu. Knížka pro dospělé je tak pro mě něco velmi speciálního.
 11. Není to charita. Podle výše vaší podpory si můžete vybrat velmi zajímavé odměny: od dalších, často už vyprodaných knih až po vlastní pohádku na přání.
 12. Svým nezanedbatelným dílem už publikaci podpořilo i Ministerstvo kultury ČR – další potvrzení toho, že tahle knížka má smysl.
 13. Do knihy přispěl dvěma stranami svých postřehů literární kritik doc. PhDr. Vladimír Novotný, Ph.D.
 14. Má to rejstřík. Možná, že je to vůbec první komiksová knížka na světě s věcným rejstříkem, což jí dává čtenářsky úplně nový rozměr. Tak například vzadu v rejstříku zjistíte, že hned ve dvou komiksech se mluví o pornu. Jdete a na komiksy se znovu podíváte z nové perspektivy. Nebo se tam píše o vašem městě. O vašem oblíbeném obchodním domě. O papeži. A kde je v komiksu nakreslený žralok? Jak jste ho mohli přehlédnout?
 15. Málokdy se vám poštěstí pochlubit se, že právě díky vám vyšla knížka. A teď díky vašemu skvělému vkusu a nosu na dějinné okamžiky vyjde knížka, která tak trochu přepíše historii českého komiksu. Možná to není nejdůležitější věc na světě, ale může vás to hřát u srdce ještě za 10, 20 nebo i 50 let!