Když se mi ozval programátor Filip Hráček, že by potřeboval nakreslit nějakého sympaticky ošklivého geeka, netušil jsem, že náš Alojz bude ve skutečnosti předpovídat počasí. Každopádně mám rád výzvy a takový milý ošklivec rozhodně výzva byla. Podle Filipova zadání měl mít Alojz buď předkus, knír, neučesané nebo nemoderní háro, brýle, motýlek, odstáté uši nebo třeba všechno tohle najednou. A přitom být pořád milý a sympatický.

Skici

Haha, všichni jsou výborní. Zatím tíhnu k tomu vousáčovi. Asi proto, že ostatní vypadají moc mladě. Kdyby vás napadlo, jak udělat staršího například toho prostředního vlevo…

A tak jsem vousáčovi zkusil nasadit jiné obroučky a s mladíkem si trochu pohrál.

Skici_2

Bingo! Nový vousáč vlevo dole.

A pak už stačilo jenom ladit detaily, například zuby.

Alojz_zuby

Krásný finální portrét imaginární geekovské rosničky jste viděli nahoře. A takhle to vypadá, když počítačový program převede hromady meteorologických dat do smyslupné češtiny a poradí vám s oblečením. Můžete si i nastavit, aby na vás Alojz vyskočil každý den v určitý čas i z vašeho mobilu nebo počítače.

CT24

Netrvalo dlouho a Hráčkova sympatického projektu si všimli i v České televizi. A samozřejmě i v internetových diskusích :-)

Vypadá jak hospodský ožrala s půllitry místo skel. Takže sympaťák.
(dolph1888)