Po loňské úspěšné výstavě vtipů Pavla Kantorka vymyslel Jan Hosnedl z Gymnázia Františka Křižíka velkou výstavu tří plzeňských komiksářů Vaška Šlajcha, Pavla Trnky a .

Bylo to jako znamení, když mi tahle nabídka přistála v e-mailu. Gymnázium Františka Křižíka totiž sídlí uprostřed obrovského lochotínského sídliště v budově bývalé 32. základní školy, ve které jsem absolvoval svých prvních pár let povinné školní docházky a v jednom z okolních paneláků prožil pořádný kus života. Jak bych něco takového mohl odmítnout?

Pak už zbývalo jen dohodnout se s kolegy, jak se bude výstava jmenovat…

Navrhoval bych název „Plzeňská bublanina“. Ale jak víte, jsem kretén. Takže kdyžtak vymyslete něco inteligentního. (Václav Šlajch)

… co vlastně budeme vystavovat…

Nemělo by tam být porno, což třeba konkrétně pro Vhrstiho dost zužuje výběr. (Václav Šlajch)

… a čím kdo přiloží ruku k dílu.

Možná se Vám zdá, že nechci nic dělat, ale není tomu tak. Můj příspěvek k přípravě výstavy bude spočívat v tom, že se budu na vernisáži hezky usmívat. Neděkujte, rád to pro Vás udělám. (Vhrsti)

Teď už je všechno připraveno a open-air výstava ve školním atriu může 7. června od 17 hodin slavnostně začít. Přijďte se na vlastní oči přesvědčit, že komiks v Plzni žije!