Americký ilustrátor Mike Lowery si vytvořil úchvatnou stylizaci, která mu umožňuje mydlit rovnou načisto jeden obrázek za druhým, a těšit tak tisíce svých instagramových fanoušků postřehy ze svého života stejně jako zajímavými fakty ze všemožných oborů lidského poznání. Mike totiž kromě kreslení miluje i ručně psané písmo. 

Jeho práce je vidět v desítkách skvěle prodávaných knih i na stěnách světových galerií. Pracuje pro knižní nakladatelství, noviny, časopisy i reklamní agentury. Své skicáky a cestovní deníky zaplňuje komiksy, ilustracemi, mapami, ornamenty a vědomostmi, které právě nabyl. 

My ostatní, kteří se s každým obrázkem až příliš lopotíme, můžeme Mikovi jeho spontaneitu jen tiše závidět. A učit se. Však taky dnes cestuje po Americe a přednáší o své práci na školách a univerzitách.

Kromě instagramu si jeho skici i knižní projekty můžete prohlédnout na jeho oficiální stránce a taky na blogu (přestože už ho pár let nedoplňuje). A nakoukněte přes rameno i dalším šikovným umělcům, o kterých jsem tu psal: Dava Garbota, Thomase Wellmana, Mashi Pryanichnikové, Nan Lawsonové a Shinji Tsuchimochiho.