Teď vám detailně ukážu první kapitolu knížky Už vím jak – interaktivní mluvící kniha. Za téma jsem zvolil bydlení. V horním pruhu najdou děti malého průvodce historií a způsoby bydlení, v pravé půlce pak představuji nejrůznější druhy nábytku včetně kostelních lavic a houpacího koně.

Všechny informace se děti dozví pomocí elektronické tužky. Všechno, co je v knížce nakreslené, má základní popis, rozšířený popis, většina věcí i svůj zvuk a lidé přímou řeč. Hustě popsaná excelová tabulka, do které jsem všechny tyhle věci vypisoval, má 6 sloupců a 156 řádků. Jen pro tuto dvoustranu. Všechny lidské hlasy namluvil Tomáš Hanák. Kresleným průvodcem je dětem malý Vojta.

Levá strana je věnovaná stavění domů. V baráku nápadně připomínajícím jednu pražskou stavbu navrhuje architekt podobu nového domu. Vedle už se kopou a staví základy. Další dva domy jsou v různých fázích výstavby a úplně dole už se bydlí. Zatímco maminka se sprchuje, tatínek chystá něco dobrého k jídlu.

Protože se panelákům hanlivě přezdívá králíkárny, stojí v panelákovém vchodu u zvonků králík a ptá se na strejdu Karla. Děti si uplácají hrad z písku a své obydlí si na stránce staví i ptáci a mravenci. Vojta u míchačky dětem vysvětlí, jak se dělá malta.

Na pravé straně se vyrábí nábytek. I přes odpor zdrceného houbaře se pokácí stromy a jeden kamion odjede se dřevem tunelem na další strany knížky, kde ho budou taky potřebovat. Máme tu dvě továrny – v jedné se vyrábí nábytek z masivu, v druhém z dřevotřísky. Ani na zahradní nábytek jsem nezapomněl.

Příště vám ukážu, jak se taková věc vymýšlí a kreslí.